Home › Czy masz zdrowe włosy?

Czy masz zdrowe włosy?

Wędrówka po błyszczące pukle. Planując posiadać zjawiskowe pukle, wypada przede wszystkim o nie dbać. Wielokrotnie jednak, podczas pielęgnacji są one zapominane. Można więc , że w efekcie mszczą się, robiąc różne psikusy.

Na początku nie zwracamy na to uwagi, ale w późniejszym czasie zaczyna to uprzykrzać życie. Wtedy złościmy się i ubiegamy, by mimo wszystko znowu nadać im sprężystość i krzepki wygląd. Matowe włosy aż błagają, aby nadać im chociaż odrobinkę blasku, chociaż nie jest to takie proste.

Zacznijmy od nożyczek! Najpierw trzeba wyeliminować zrujnowaną partię włosów, a dopiero potem zainwestować w odpowiednie produkty do pielęgnacji. Ekologiczne składniki kluczem do zwycięstwa. Z spostrzeżeń wynika, że ludzie kochają dokonywać eksperymentów. Jest to bardzo ważne, ale warto robić to z głową. Malutko osób w czasie kupowania produktów spogląda na ich skład. Nierzadko więc dokonują nietrafnego wyboru, ponieważ kierują się tylko nienagannym wyglądem opakowania. Jednakże nie każdy rzecz jasna! Warto też dołączyć, że w tych czasach jest bardzo mało produktów z naturalnym składem. W takim wypadku rozsądnym wyjściem może być przyrządzenie sobie kuracji włosów samemu. Nie jest to mozolne ani bardzo drogie, ale wymaga cierpliwości.

Gwarantowane jest, że włosy nie pozostaną przesuszone.

Z biegiem czasu poczniemy spostrzegać rezultaty, które z dnia na dzień będą mocniej zadowalające. Co stosować, aby nie żałować? Zioła i oleje mają dobroczynny wpływ na strukturę włosa.

Łagodzą i nawilżają, jednocześnie powodują, że włosy stają się mięciutkie, leciuśkie i elastyczne. Odpowiednim pomysłem może stać się używanie płukanek ze skrzypu czy pokrzywy. Można je także pić, co spowoduje, że odżywi cebulkę włosa od wewnątrz. Jest to istotne szczególnie wtedy, gdy przeszkadza nam nadmierne wypadanie włosów. Olej lniany, arganowy czy nawet oliwa z oliwek niesamowicie nawilżą włosy i zapobiegną ich łamaniu.

Wystarczy tylko przynajmniej dwa razy w tygodniu nanieść miksturę na włosy na 2 godziny przed myciem, a następnie umyć delikatnym szamponem..