Home › Dowiedz się jakie mogą być powody wypadania włosów u pań i panów

Dowiedz się jakie mogą być powody wypadania włosów u pań i panów

Coraz więcej osób ma problem z nadmiernym wypadaniem włosów. Przewaznie sami doprowadzamy do zaistnienia problemu, aczkolwiek zdarzają się również bardziej poważne przyczyny tego typu sytuacji. Gęste, błyszczące i zdrowe włosy to ideał każdego, bez względu na płeć. Panowie również przecież skupiają coraz większą uwagę do wizerunku.

O ile dawne metody nie przyniosą oczekiwanego rezultatu i poprawy kondycji włosów, niezbędne może być zdiagnozowanie przyczyny utraty włosów w większej, niż zbadana ilości.Większość chorych drążących kłopot utraty włosów u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej czy dermatologa wskazuje na przyczynę łysienia stres, zaburzenia hormonalne, choroby tarczycy albo niedobór żelaza i składników mineralnych. Często jako skutkiuboczne w działaniu innych stosowanych leków opisane jest w ulotce spore wypadanie włosów. Taka informacja przekazana lekarzowi dotycząca takich środków stosowanych przez chorego może mieć znaczenie dla ustalenia powodu i ustalenia metod leczenia i zapobiegania. Podstawowymi powodami wypadania włosów u mężczyzn jest osłabienie mieszków włosowych, zwykle po 40 roku życia.

Sklasyfikowane jest to jako łysienie plackowate, a także androgenowe.

U pań także zwykle wypadanie włosów to efekt łysienia na czubku głowy i nad czołem. Ma to związek ze różnicami hormonów, głównie w okresie menopauzy.

Powodować je mogą też czynniki genetyczne, jak również antykoncepcja hormonalna.

W gronie pań nadmierne wypadanie włosów może być wynikiem niedoboru żelaza, wahań hormonalnych w trakcie ciąży i po porodzie albo nerwów, zaburzęń hormonu tarczycy..


Zobacz:
Czy moda jest tylko dla pań?