Home › Duże miasto a może wioska?

Duże miasto a może wioska?

Wiadomo, że nasz kraj, jakim jest Polska jest pełny niespodzianek i nieodkrytych miejsc. Ludzie częstokrotnie zastanawiają się na jakim obszarze te miejsca znajdować.

Jedni uważają, że nigdzie indziej nie znajdą takiego odprężenia jak na wsi, a inni, że miasto, które tętni życiem daje im niesamowitego kopniaka do działania.

Cóż, jak można zauważyć zdania są różne. Nic nadzwyczajnego, bowiem upodobania społeczeństwa są tak barwne jak wiosenny ogród. Wieś ma wiele swoich zalet a dokładniej: nieduży ruch na drodze, dzięki czemu można spokojnie spacerować, cisza i spokój dają chwilę na zregenerowanie sił, nasze płuca także mają możliwość odetchnąć, gdyż jest lepszej jakości powietrze, swoboda posiadania zwierzęcia, możliwość posiadania własnego ogródka, pola uprawnego. oszczędność pieniędzy. Jak można zauważyć - zalet jest dużo, aczkolwiek trzeba zapoznać się także z wadami: mało możliwości, brak miejsc, w które można się wybrać ze znajomymi, niebezpieczne urządzenia rolnicze, każdy zna się nawzajem. Wszystko posiada swoje wady i zalety. Też nie należy się kierować tym, co ktoś inny powiedział, a najkorzystniej przetestować na własnej skórze. Skoro mamy już zalety i wady mieszkania na wsi, to trzeba zrobić to samo z miastem. Zobaczmy: jest więcej sklepów, gdzie dotrzesz nawet pieszo, nie ma kłopotów z komunikacją, dużo możliwości, restauracje, bary, puby, dużo atrakcji, większa anonimowość. Przejdźmy do wad: gorszej jakości powietrze, duży ruch, wrzawa oraz zgiełk, malutka ilość zwierząt, mało zieleni. Może być tak, że niektóre z podanych opcji ktoś zaklasyfikuje do całkiem osobnej grupy albo odwrotnie. Ludzie mają swoje zainteresowania. Jedni kochają to, a drudzy coś innego. Dzięki temu, na świecie rozwija się tak dużo różnorodnych rzeczy, świat nie jest jednoraki. CIEKAWOSTKA! Najmniejszą wsią w Polsce jest usytuowany na Dolnym Śląsku. Przypuszczalnie mieszkają tam tylko dwie osoby.

Nie ulega wątpliwości, że największym miastem jest Warszawa, a kolejnymi po niej są Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań. Podejmij decyzję mieszkać tam, gdzie ty czujesz się najlepiej, a wtedy z pewnością będziesz szczęśliwy!.