Home › Jagody acai na odchudzanie a także na dobre samopoczucie

Jagody acai na odchudzanie a także na dobre samopoczucie

Jagoda acai pochodzi z puszczy Amazonii.

Znana i stosowana przez rdzennych mieszkańców od przeszło stulecia, w chwili obecnej poznawana przez uczelnie z dziesiątek krajów.

Oczywiście popyt na acai wraz z potwierdzaniem kolejnych ich właściwości stale rośnie.

Badania udowadniają, że ta skromnych rozmiarów jagoda, z wyglądu przypominającą borówkę o przyjemnym, jagodowo-czekoladowym smaku, z dużą pestką dysponuje właściwości, które jakże chętnie wykorzystujemy. Głównie dzięki bogactwu witamin B, E, C, składników mineralnych (wapń, żelazo, fosfor, potas) i związków fenolowych.

Owoce acai mają więcej, niż zielona herbata czy też ciemne winogrona przeciwutleniaczy.

Wszystkie czynne elementy acai pozwalają oddziaływać na wygląd, urodę i nienaganną sylwetkę, oddziaływają na naczynia krwionośne i funkcjonowanie serca, wspomagają ochronę komórek, biorą udział w redukcji wolnych rodników, regulują metabolizm energetyczny, poprawiają wzrok, odporność, układ nerwowy i działanie mózgu, poprawiają procesy trawienia.Na skutek zawartości antyoksydantów stosuje się je w profilaktyce mnóstwa chorób, także nowotworowych. Jednostki odżywcze acai pozwalają regulować wskaźnik cukru we krwi, cholesterolu, mają wpływ na jakość kości i mięśni, poprawiają układ immunologiczny. Stąd też także półrocznym dzieciom wypada podawać ten ideał natury w celach ochrony przed zachorowaniami wirusowymi albo bakteryjnymi. Warto szukać takich suplementów, albo soku, które składają się z wyłącznie owoce acai, mimo, iż na rynku spotkac można też suplementy kumulujące kilka substancji, np.

wspomagających odchudzanie..