Home › Jak utrzymać sylwetkę po diecie?

Jak utrzymać sylwetkę po diecie?

Mnóstwo ludzi egzystuje w fałszywym przeświadczeniu, że dieta to tylko przejściowy okres w ich życiu.

To oczywiście jest najczęstsza przyczyna powrotu do wagi sprzed procesu tracenia zbędnych kilogramów.

Fachowcy zaznaczają, że restrykcyjne tracenie wagi, które zresztą nie zawsze jest słuszne, powinno stanowić wyłącznie swego rodzaju początek do późniejszych zmian. Pewnie jest szczupleć około pięciu kilogramów w ciągu miesiąca. W owym czasie organizm ludzki "nie wariuje" i nie domaga się dostarczania mu tych składników, do jakich przyjmowania był dostosowany. Pierwszym etapem tracenia wagi ma być wobec tego jednodniowa głodówka, która pozwoli oczyścić nam się z nazbieranych toksyn.

Kolejny etap to dieta właściwa.

Tu wybór jest w rzeczy samej bardzo obszerny. Najogromniejszą renomą z racji efektywności cieszy się jednakże wysokobiałkowa dieta Dukana, dieta 1500 kcal, dieta kapuściana oraz owocowa. Ostatnim cyklem jest podtrzymanie rezultatów, czyli całkowita zmiana dotychczasowych nawyków żywieniowych. Od tego właśnie momentu śmiały plan powinien być zbilansowany w taki sposób, by dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Wybitnie znacząca jest także aktywność fizyczna. Bez niej efekt jojo jest tylko kwestią czasu. Nie trzeba jednak, wbrew pozorom, notorycznie uczęszczać na siłownię i poddawać się karkołomnym treningom.

Równie efektywne będą też powszednie, intensywne spacery, zmiana środka lokomocji z auta na rower a też relaks w postaci wycieczek na miejską pływalnię bądź na pobliskie szlaki krajoznawcze..


Dalszy ciąg na : tabletki odchudzanie