Home › Jak zaplanować ścianę nad schodami?

Jak zaplanować ścianę nad schodami?

Udekorowanie własnego mieszkania oznacza ogromne wyzwanie.

Zanim zaczniemy urządzanie prawdopodobnie nie jesteśmy świadomi, jak wiele czeka na nas dylematów.

Przestrzeń w domu wymaga mądrego rozwiązania.

Nie ominie cię śledzenie stron internetowych o urządzaniu wnętrz oraz wertowanie aktualnych gazet. Czasami koncentrujemy się w pierwszej kolejności na najczęściej używanych pomieszczeniach. Z czasem jednak nadchodzi kolej także na mniej znaczące składniki wystroju domu. Przykładem jest przestrzeń umieszczona nad schodami. Dobrze odpowiednio ją zaplanować, bo większość z lokatorów będzie oglądać ją co najmniej kilka razy każdego dnia.
Fajnym pomysłem na zagospodarowanie tej z pozoru niepotrzebnej przestrzeni jest przygotowanie swojego rodzaju kącika wspomnień. Aby wcielić w życie ten pomysł, potrzebne będą rodzinne fotografie. Dobrze wydrukować je w różnorodnych rozmiarach i oprawić w ramki o jednakowej kolorystyce. Każde zejście po schodach będzie przywodzić na myśl przyjemne wspomnienia.W wielu domach brakuje odpowiedniego miejsca, aby wystawiać familijne fotografie. Oryginalnym rozwiązaniem na udekorowanie przestrzeni nad schodami może być wybranie dopasowanej do miejsca fototapety. Świetnie będą wyglądać te fototapety, na których można zobaczyć głębia.

Przestrzeń nad schodami optycznie zwiększy się.

Oryginalny efekt można uzyskać, wybierając fototapetę ze... schodami.

Uzyskasz iluzję, jak gdyby z twoich schodów można było wyjść na francuską uliczkę czy malowniczą leśną ścieżkę. Jeżeli planujesz mniej rzucające się w oczy pomysły, weź pod uwagę praktyczne lampy na ścianie nad schodami. Mogą interesująco wyglądać, a w tym samym czasie dbać o bezpieczeństwo lokatorów..


<< Poprzedni
Następny >>