Home › Leasing samochodowy

Leasing samochodowy

Kiedy prowadzimy własną firmę powinieneś pomyśleć o samochodzie służbowym. Auto firmowe daje możliwość nam odciążyć swój prywatny samochód ale także zaliczyć w kosztach opłaty jego eksploatacji.

Kupno auta służbowego można sfinansować tzw. "kredytem samochodowym". Kredyt na samochód firmowy pozwoli nam rozłożyć kosztów zakupu w przystępne raty miesięczne. Każdy przedsiębiorca pragnący zakupić samochód firmowy finansowany za pomocą kredytu, najpierw powinien rozważyć, jaki samochód go konkretnie zainteresował. Od rodzaju pojazdu bowiem zależy wysokość raty zaciągniętego kredytu. Następny etap to wybór instytucji finansowej, np banku, w jakim zaciągnięty będzie pożyczkę. Zalecamy porównać kilka ofert i najbardziej korzystną.

Uprzedzając wizytę w banku należy zgromadzić wszelkie dokumenty księgowe potrzebne do kredytu.

Jako finansowanie kupna samochodu służbowego możemy wybrać pożyczkę na samochód firmowy albo kredyt obrotowy bez wyznaczenia konkretnego celu zakupu.

Każdy z nich ma swoje korzyści i wady . Kredyt samochodowy jest przeważnie niżej oprocentowany, ale pamiętać musisz, że w dowodzie rejestracyjnym, jako właściciel będzie zapisany bank a więc odsprzedaż przed spłatą kredytu nie wchodzi w grę.

Kredyt obrotowy jest droższy, ale daje swobodną możliwość dysponowania środkami finansowymi i samochodem kupionym za nie.

Niezależnie od tego, który kredyt weźmiemy w banku po zakupieniu auta firmowego możesz pozwolić sobie na zaliczanie do kosztów uzyskania dochodu opłaty z nim powiązane. Kupując samochód na kredyt, za koszty podatkowe zaliczyć powinieneś: odsetki od pożyczki, opłaty związane z finansowaniem kredytu oraz koszty eksploatacyjne samochodu ..