Home › Preparaty na łysienie promowane przez lekarzy

Preparaty na łysienie promowane przez lekarzy

Z problemem ponadprzeciętnego wypadania włosów ma kłopot coraz większa liczba mężczyzn, ale i kobiet. Przyczyn takich sytuacji może być mnóstwo, stąd bardzo ważna jest diagnostyka i obranie takiej metody leczenia, albo prewencji, który okaże się najbardziej skuteczny.

W terapii można wykorzystać skuteczne środki naturalne np.

olejek kokosowy, skrzyp polny albo algi. Dzięki płynom z ich zawartością odbudujemy włosy, ograniczymy ich wypadanie. Szybciej natomiast działać będą środki z chemicznymi składnikami, aczkolwiek te wykazują zdecydowanie więcej ubocznych skutków ich uzywania.

Bardzo duże znaczenie w profilaktyce ma odpowiednia pielęgnacja skóry głowy, ograniczenie zabiegów na włosach (koloryzacja, prostowanie, przesuszanie) a także masaż skóry głowy, dzięki któremu motywujemy cebulki włosów. Leki z przepisu lekarza używane w zaawansowanych stadiach chorób mogą być stosowane jedynie zgodnie z zaleceniami lekarza. Porost włosów wspomaga minoxidil. Środki z jego zawartością najczęściej wmasować należy dwa razy w ciagu dnia. Czas wspomagania to średnio 3 miesiące - w tym okresie powinny pojawić się nowe włosy w tych miejscach, w których je utraciliśmy.

Kolejna metoda to aplikowanie środka z kortyzolem.

Raz w miesiącu aplikowany jest wstrzyk, a efekt widoczny nawet po 4 tygodniach.

Lekarz może zalecić dodatkową terapię. Wypada podkreślić, że z roku na rok wzrasta liczba leków i zabiegów na wzrost włosów. To, z jakich przyczyn wypadają włosy ma znaczenie w wyborze właściwej terapii. Babcine metody bywają skuteczne w niegroźnych stanach zapalnych. Jeśli nie ma poprawy, niezbedna jest konsultacja u lekarza, który przeprowadzi wywiad, zleci badania i zastosuje metodę leczenia..