Home › Siła owoców acai - poczytaj o tym doskonałym środku na nadwagę

Siła owoców acai - poczytaj o tym doskonałym środku na nadwagę

Owoce acai stały się w ostatnim dziesięcioleciu hitem przyspieszającym redukcje wagi.

Te niewielkie owoce przewaznie w naszym kraju można kupić w formie kapsułek z wyciągiem z owoców, albo soku. Nie wszyscy znają inne zalety tych owoców, występujących jedynie na płodnych glebach lasów południowoamerykańskich. A w końcu to rodowici mieszkańcy tamtego miejsca kontynentu stosowali je już w XIX wieku, przewaznie w kłopotach żołądkowych, albo zakażeniach skórnych. Owoce acai są źródłem elementów odżywczych, które bywają obligatoryjne dla właściwego działania organizmu.

Z pominięciem antyoksydantów z działaniami przeciwutleniającymi, wpływającymi na ograniczanie ryzyka rozwoju takich chorób jak cukrzyca, jaskra, opryszczka, obniżenie odporności albo choroby układu sercowo-naczyniowego, rak, w swoim składzie zawierają 18 aminokwasów.

Owoce te i kwasy omega w nich się znajdujące wzmagają działanie mózgu, poprawiają koncentrację, mają też znaczenie dla kondycji włosów, ciała i paznokci.

Owoce acai to ogromne zgrupowanie witamin z grupy A, B i C mających znaczenie w wielu procesach mających miejsce w naszym ustroju. Wreszcie jagody acai mają spore znaczenie w redukcji masy ciała. Rzecz jasna uzyskanie zamierzonego celu nie jest realne bez wprowadzenia właściwego odżywiania i aktywności. Ale dzięki zawartości błonnika, a w łączonych preparatach również chromu, kofeiny z jagodami acai zbijanie wagi może być łatwiejsze. Wokół owoców Acai krąży mnóstwo mitów. Trzeba podkreślić, że same jagody nie doprowadzą do chudnięcia, czy też nie wyleczą wspomnianych schorzeń, czy nowotworów. Mają za cel intensyfikować powyższe procesy..