Home › W jaki sposób najszybciej poprawić swoją skórę

W jaki sposób najszybciej poprawić swoją skórę

W przyrodzie pojawia się wiele produktów, które są używane jako kosmetyki. Nie jest nawet zasadne dodawanie do nich czegokolwiek,gdyż same w sobie mają pozytywne substancje.

Wśród nich najistotniejszy jest miód. Płynny, stały, każdego gatunku, z dowolnych roślin, nadaje się perfekcyjnie do zastosowania jako dodatek do higieny urody. W miodzie jest mnóstwo witamin, często witaminy A oraz witaminy E, które bywają znanymi witaminami młodości. Są także przeciwutleniaczami, które tamują starzeniu się ciała. Poza nimi miód ma składniki bakteriobójcze, więc może leczyć drobne wady skóry, rany i pryszcze, które lepiej się goją. Aby skorzystać z właściwości miodowego lekarstwa wystarczy tylko miodowy okład, czyli pokrycie naczystą twarz cienkiej warstwy ciekłego miodu. Maseczkę warto zmyć po kwadransie lub zatrzymać na dłużej do przyjęcia. Już o poranku czuć będzie efekty. Cera będzie wyraźnie delikatniejsza, przyjemna w dotyku, jaśniejsza. Powtarzanie zabiegu utrwali skutki. Inną maseczką jest zmiksowanie miodu z sokiem cytrynowym albo z mlekiem.

W tym przypadku okład najlepiejpozostawić na skórze tylko przez 10 minut. Podobnie, jak do twarzy, miód możesz wykorzystać do ochrony czupryny i dłoni, zwłaszcza wysuszonych. Okład do dłoni polega także na naniesieniu miodu na skórę i owinięciu ich foliowymi rękawiczkami. Tak powinny pozostać na noc bądź na pół godziny, aby dobrze wchłonąć korzystne składniki. Do miodu warto dodać też sok z cytryny albo ciekłą witaminę E. Przyśpieszy ona uzyskanie oczekiwanego efektu. .